Rozhovor s členom - Peter Petrovič

Rozhovor s členom - Peter Petrovič

Meno: Peter Petrovič

Vozidlo: BMW Z3 Coupe, 2.8i, 1998

1. Aký je tvoj príbeh? Odkedy vlastníš Z3, a ako si sa k nej dostal? Chcel si cielene práve toto auto, a ak áno, čím ťa zaujalo?

Môj príbeh je jednoduchý a súvisí s mojimi začiatkami pri BMW, keď som sa zamestnal vo vtedajšom najväčšom autorizovanom servise pre značku BMW na Slovensku v AWT Bavaria v Bratislave ako vedúci servisu. Bolo to v roku 2003. Tam som prichádzal denne do styku so zákazníkmi a samozrejme s ich BMW vozidlami a tu niekde mi skrsla myšlienka o tom, že by som rád vlastnil nejaký športový model značky BMW. Chcel som niečo, čo je športové, ale zároveň nevšedné a raritné. Až okolo roku 2010 došlo k tomu, že už je čas na splnenie sna. Tu padla voľba na Z3, ale nechcel som roadster, pretože cabrio mi moc nevyhovovalo, ale Coupe, ktoré sa mi páčili a hlavne nebolo ich veľa vyrobených. Bral som to asi aj ako investíciu do budúcnosti. Na internete som po dlhom pátraní našiel jeden kus, ktorý bol za relatívne dobrú cenu, mal mierne poškodené ľavé dvere, čo mi nevadilo, nakoľko oprava pre mňa nebola problém (vedúci servisu :-)), mal relatívne málo km, pravidelne servisovaný, bol po druhom majiteľovi a nebúraný a celkový stav bol vyhovujúci. Pre "Zetíka" som aj s kamarátom šiel v máji 2011 do Ingolstadtu v Nemecku, mesta značky Audi:-). A tu to všetko začalo.

2. Aký motor sa nachádza pod kapotou tvojej Z3? 

Chcel som samozrejme 6-valcový motor a do Coupe isli len šesťválce, čo mi vyhovovalo. Poškuľoval som aj po M modeli, avšak bol nad môj vtedajší rozpočet. No i s klasickým "hladkým" radovým 6-válcom 2,8 l, ktorý patrí stále k najlepším BMW motorom, som si užil a užívam.

3. Čím je tvoje auto špecifické, nejaké úpravy? 

Je špecifické práve tým, že je pôvodné, ako vyšlo z továrne, bez akýchkoľvek tuningov. Po tom, ako som ho doviezol boli opravené dvere a pri tejto príležitosti som ho nechal prelakovať celé do pôvodnej farby v BMW kvalite. Ešte aj rozširovacie podložky pod kolesami som odstránil. Práve tá "pôvodnosť" sa mi páči na tom aute.  

4. Ako často s autom jazdíš? 

Nie je to často. Ale po založení Z3 klubu sa to mierne zmenilo, nakoľko sme s manželkou boli motivovaní chodiť na zaujímavé akcie a Zetíka sme mohli tak pekne prevetrať a popri tom spoznať zaujímavých ľudí, ktorí majú podobné záujmy ako my. Samozrejme, že v zime je Zetík odstavený v garáži na zimnom spánku. Ročne najazdíme okolo 2-3 tisíc km.

5. Čo momentálne zhánaš na auto? výbava, diely, kolesá, atď. 

Nezháňam nič, no mám ešte nedoriešenú jednu vec a tou je vôľa na vodiacej koľajnici vodičovej sedačky. Tu hľadám nejaké jednoduché a lacné riešenie, ktoré by nahradilo výmenu rámu sedačky, ktorý je finančne náročný. Ale nie je to nič kritické. Najbližšie ma čaká pravidelný servis.