Rozhovor s členom - Gabriel Bogár

Rozhovor s členom - Gabriel Bogár

Meno: Gabriel Bogár

Vozidlo: BMW Z3, 2.0i, 1999

 

1. Aký je tvoj príbeh? Odkedy vlastníš Z3, a ako si sa k nej dostal? Chcel si cielene práve toto auto, a ak áno, čím ťa zaujalo?

Mám moju Z3 od marca 2022, rozhodol som sa pre toto auto pretože sa mi zapáčilo jazdiť s kabrioletom odkedy som mal golfa cabrio, čo bol taký úlet za výhodné peniaze od môjho kamaráta, inak som veľký fanúšik BMW a aj preto som išiel do kúpy Z3. Trošku bol problém nájsť niečo, čo by bolo podľa mojich predstáv, ale nakoniec som natrafil na bazár v BB, kde ponúkali teraz už moju Z3 s nízkym počtom km - vtedy 82.688km. Síce môj kamarát mechanik nebol moc nadšený, ale predsa som sa ho kúpil.
 

2. Aký motor sa nachádza pod kapotou tvojej Z3? 

Motorizáciu mám 2.0i ,110kw, šesťvalec, motor M52.

3. Čím je tvoje auto špecifické, nejaké úpravy? 

Úpravy som moc nerobil, lebo som chcel zachovať čo najviac originál dielov aj keď svetlá už boli menené od predchádzajúcich majiteľov, jediné čo sa mi podarilo pozháňať sú disky a hardtop, ktorý som chcel od prvej chvíle ako som sa dozvedel, že sa dá dokúpiť k tomuto autu. Po dlhom hľadaní so ho našiel v nemeckom Stuttgarte od súkromnej osoby cez inzerát, tak sme išli pre neho a spojili sme to aj s návštevou BMW múzea v Mníchove.

4. Ako často s autom jazdíš?

Jazdím s autom skoro každý deň, ani predajca nechcel veriť že to budem mať ako daily car :)  jazdím s ním aj v zime s hardtopom a v lete ako kabrio.

5. Čo momentálne zhánaš na auto? výbava, diely, kolesá, atď

Momentálne uvažujem, že by som sa pozrel po nejakom výfuku, lebo trošku tomu chýba zvuk a možno to niečo spraví aj s výkonom tak by som pozháňať do budúcna taký lepší výfuk.

Na záver by som sa chcel poďakovať za vytvorenie tohto Z3 clubu, myslím si že ako člen tohto klubu si oveľa viac vážim toto auto a úplne inak sa pozerám na Z3-ku, až niekedy mi je ľúto že to mám ako daily car.
Nehovoriac o tom že som stretol a spoznal veľa super ľudí. Noro ďakujem...
Ešte musím spomenúť moju úžasnú žienku, ktorá je moja Facebook manažérka. Tým, že ja nie som kamoš s Facebookom, tak ona ma vždy upozorní na nejaké novinky, nové fotky, komentáre a podobne a musím povedať, že ju veľmi baví chodiť na všetky akcie a zdieľa to nadšenie s nami...